Seyahat

İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehridir ve ülke nüfusunun %19'unun yaşadığı yerdir. İstanbul Boğazı üzerinde benzersiz konumuyla şehir hem Avrupa hem de Asya kıtaları üzerinde uzanmaktadır. Türkiye, dünyanın 7. büyük pamuk üreticisidir ve pamuk ülkenin önemli ihraç ürünlerinden biridir. Better Cotton lisanslı üretim ağırlıklı olarak Ege Bölgesi, Çukurova ve Güneydoğu Anadolu'da yapılmakta ve yılda 67.381 ton Better Cotton üretimi gerçekleştirilmektedir. Ülkede ilk Better Cotton hasadı 2013 yılında gerçekleşmiştir ve şu anda Türkiye'de 2.018 lisanslı çiftçimiz bulunmaktadır.
 

Ulaşım


Havayolu
İstanbul'da iki havalimanı vardır: Avrupa yakasındaki daha büyük kapasiteli ve daha sık kullanılan havalimanı olan İstanbul Havalimanı (IST) ve Asya yakasındaki daha küçük Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Seyahatiniz için önerilen havalimanı, konferans merkezine arabayla yaklaşık 35 dakika mesafedeki İstanbul Uluslararası Havalimanı'dır.

Toplu taşıma
Toplu taşıma, İstanbul'da ulaşım için hızlı ve ekonomik bir seçenek sunar. Şehirde metro hatları, metrobüs, otobüsler, füniküler ve vapurlar işlemektedir. Otobüsler sık sık trafiğe takıldığı için metro veya metrobüs kullanılması tavsiye edilir.

Metro
Havalimanında, İstanbul Havalimanı'ndan Gayrettepe'ye giden direkt hattın (M11) istasyonu bulunmaktadır. Gayrettepe'de istasyondan çıkmadan M2 hattına aktarma yapabilir ve mekâna en yakın metro istasyonu olan Osmanbey istasyonunda (8-10 dakika yürüme mesafesinde) inebilirsiniz.

Otobüs hatları
Bir dizi otobüs hattının mekânın yakınında durağı vardır. Şu hatlar otelin yakınından geçmektedir: 48N, 46T, 46C.

Toplu taşımada ücret ödeme
Toplu taşımada temassız ön ödemeli bir ulaşım kartı olan İstanbulkart kullanılmaktadır. Metro istasyonlarının yakınındaki kiosklardan İstanbulkart satın alabilir veya cep telefonunuza İstanbulkart mobil uygulamasını https://play.google.com/store/apps/details?id=com.belbim.istanbulkart&hl=tr&gl=US yükleyerek toplu taşıma araçlarında karekodla ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

Taksi
IST havalimanı ve Hilton Bomonti Hotel arasında taksi ulaşımı 35 avrodan fazla tutmayacaktır. Ayrıca, kayıt ve konaklama rezervasyonunuzu yaparken havaalanı transferlerini de ekletebilirsiniz.
Türkiye'de Uber mevcuttur. Ancak bu hizmet genellikle taksilerden daha pahalıdır. Uber ayrıca Türkiye'de doğrudan bireysel sürücüler aracılığıyla değil, şirketler aracılığıyla faaliyet göstermektedir.
 

Vize


Vizeye ihtiyacınız varsa, online olarak ya da bulunduğunuz yerdeki Türk büyükelçiliğine şahsen başvurabilirsiniz. Konferansa kayıt yaptırdıktan sonra, vize işlemlerinizde kullanabileceğiniz bir davet mektubu oluşturabilirsiniz. Türkiye'ye girişte vize istenen ülkeler ve vize başvuru süreçleri hakkında daha fazla bilgi için Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesi'ne bakabilirsiniz. Vize başvurunuzla ilgili yardıma ihtiyaç duymanız durumunda support@bettercottonconference.org adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

15 Haziran Cumartesi gününden 19 Haziran 2024 Çarşamba gününe kadar Kurban Bayramı vesilesiyle Türkiye'de devlet dairelerinin kapalı olacağını unutmayınız ve vize işlemlerinizi buna göre planlayınız.