Seyahat

İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehridir ve ülke nüfusunun %19'unun yaşadığı yerdir. İstanbul Boğazı üzerinde benzersiz konumuyla şehir hem Avrupa hem de Asya kıtaları üzerinde uzanmaktadır. Türkiye, dünyanın 7. büyük pamuk üreticisidir ve pamuk ülkenin önemli ihraç ürünlerinden biridir. Better Cotton lisanslı üretim ağırlıklı olarak Ege Bölgesi, Çukurova ve Güneydoğu Anadolu'da yapılmakta ve yılda 67.381 ton Better Cotton üretimi gerçekleştirilmektedir. Ülkede ilk Better Cotton hasadı 2013 yılında gerçekleşmiştir ve şu anda Türkiye'de 2.018 lisanslı çiftçimiz bulunmaktadır.
 

Ulaşım


Havayolu
İstanbul'da iki havalimanı vardır: Avrupa yakasındaki daha büyük kapasiteli ve daha sık kullanılan havalimanı olan İstanbul Havalimanı (IST) ve Asya yakasındaki daha küçük Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Seyahatiniz için önerilen havalimanı, konferans merkezine arabayla yaklaşık 35 dakika mesafedeki İstanbul Uluslararası Havalimanı'dır.

Toplu taşıma
Toplu taşıma İstanbul'da bir yerden bir yere gitmenin hızlı ve ekonomik bir yoludur. Şehirde metro ve belediye otobüsleri, minibüsler, füniküler ve vapurlar hizmet vermektedir. Araç trafiği yoğun olabildiği için metro veya metrobüs kullanılması tavsiye edilir.

Metro
Havalimanında, Kağıthane'ye giden direkt hatta (M11) erişim sağlayan bir metro istasyonu bulunmaktadır. Oradan tramvayla konferans merkezine ulaşabilirsiniz. Merkeze en yakın metro istasyonu Osmanbey'dir.

Belediye otobüsleri
Konferans merkezinin yakınından geçen belediye otobüsleri mevcuttur. 48N, 46T, 46C hatlarını kullanabilirsiniz.

Toplu taşımada ücret ödeme
İstanbul'da toplu taşımada temassız ön ödemeli bir kart olan İstanbulkart kullanılmaktadır. İstanbulkart'ı metro istasyonlarının yakınlarındaki kiosklardan veya sarı makinelerden satın alabilirsiniz. Kartı satın alırken karta yükleyeceğiniz bakiyeye ek olarak 70 Türk Lirası kart ücreti ödemeniz gerekmektedir. Karta metro ve otobüs duraklarındaki sarı makinelerden bakiye yükleyebilirsiniz. Bir İstanbulkart en fazla 5 kişi tarafından kullanılabilmektedir.

Taksi
IST havalimanı ve Hilton Bomonti Hotel arasında taksi ücreti 35 Avro'dan fazla tutmaz. Ayrıca, kayıt ve konaklama rezervasyonunuzu yaparken havaalanı transferi hizmetini de satın alabilirsiniz.
Uber Türkiye’de faaliyet göstermemektedir.
 

Vize


Vizeye ihtiyacınız varsa, online olarak ya da bulunduğunuz yerdeki Türk büyükelçiliğine şahsen başvurabilirsiniz. Konferansa kayıt yaptırdıktan sonra, vize işlemlerinizde kullanabileceğiniz bir davet mektubu oluşturabilirsiniz. Türkiye'ye girişte vize istenen ülkeler ve vize başvuru süreçleri hakkında daha fazla bilgi için Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesi'ne bakabilirsiniz. Vize başvurunuzla ilgili yardıma ihtiyaç duymanız durumunda support@bettercottonconference.org adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

15 Haziran Cumartesi gününden 19 Haziran 2024 Çarşamba gününe kadar Kurban Bayramı vesilesiyle Türkiye'de devlet dairelerinin kapalı olacağını unutmayınız ve vize işlemlerinizi buna göre planlayınız.